Almanya’da halk teşvike karşı

0
255

Almanya’nın tertemiz oto satışlarını destek vermek tek teşvik olasiligi laf konusu. Bu mevzu Angela Merkel ile Volkswagen Grubu, BMW Grubu ve Daimler Grubu CEO’ları arasında konuşuldu. alana çıkan netice ise 4000 avro benzeri tek indirim içeriyordu.

Bavarya böylesi başkanı Markus Soeder bu önerisi yapmaktan çok hoşnut olduğunu açıklamıştı. Soeder, Berlin’in ülkenin otomobil sektöründeki imalat üssü olduğunu hatırlatarak teşvik önerinini Haziran ayına ertelediğini belirtmişti.

Almanya’da yapılan araştırma ise halkın gerçekçiliği duygusallığının önüne geçtiğini gösteriyor. Teşvik yapılmalı mı araştırmasını yalan Deutschlandtrend’e göre araştırmaya katılan kişilerin yüzde 63’ü bu vaziyete karşı çıkarken yüzde 12’si de teşvik olmalı dedi.

Buna ekstradan araştırmaya katılanların 5’te birinden fazlası Yalnızca elektrikli otomobiller benzeri düşük CO2’li otomobiller amaciyla teşvikleri destekleyeceklerin açıkladı.  Almanya’nın istatistik bilgilerine göre otomobil endüstrisi ülkeye kabaca senelik 138 milyar avro katkı sağlıyor ve üretilen toplaminda malların 5’te 1’i otomobil endüstrisinden.

Almanya BMW avro oto laf Volkswagen

Leave a reply