‘1 Milyon Yazılımcı’ eğitimine katılanlara her ay 6 GB internet hediye

0
216

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Çok yakın vakitte gençlerimize hayat ile rekabetimizi güçlendirecek katma kıymetli ve ihracata dayalı imalat hedeflerimize katkı sunacak tertemiz projelerimizi yakın dönemde açıklayacağız. Ülkemizi hatri sayilir büyüklükte ve kuvvetli ülkemiz idealine kavuşturacak var olan siz gençlerimizsiniz” dedi.

Bakan Albayrak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle Twitter hesabından görüntülü ileti paylaştı. bakanimiz Albayrak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak ulusal mücadelenin işaret fişeğini yakışının 101’inci yıldönümünü kutladıklarını belirterek, 19 Mayıs’ın Türk milletinin iradesine, özgürlüğüne ve vatanına el uzatanlara karşı verdiği tarihi cevabın, tarihi mücadelenin evvel bugünü olduğunu vurguladı.

‘3 KÜÇÜK MÜJDE saglamak İSTİYORUM’

Bakan Albayrak, gençlerin bu ruhu, inancı, özgürlük ateşini Her vakit canlı tutacak var olan kişiler olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Özellikle Kovid-19 sonrası tüketim alışkanlıkların, küresel ticaret ve ekonomideki genel kabullerin değiştiği tek hayat sürecine giriyoruz. kuvvetli ahenk gösteren ücret asagi yapımız, küresel gelişmelere hızla adapte olabilen iş dünyamızla, her şeyden ehemmiyetlisi toy eğitimli insan kaynağımızla Kovid-19 sonrası yıldızı parlayan ülkelerin başında olacağız. tertemiz döneme en hazır şekilde girmek amaciyla iyi hazırlanmamız gerekiyor. Sizler amaciyla gelişim ve kariyer imkanı sağlayacak ‘1 Milyon Yazılımcı’ projemizi yasama geçirdik. Şu anne civarindan 440 bin 427 adet arkadaşımız etkin olarak bu platformu kullanıyor. 234 bin 800 arkadaşımızsa eğitimler sonrası istihdam imkanlarından istifade etmek amaciyla bilgilerini doldurdu. Şimdi bu platformundan istifade edecek var olan toy arkadaşımıza üç minik müjde saglamak istiyorum. İlki, ‘1 Milyon Yazılımcı’ projemize katılan, portalımızdan eğitim alan her tek kullanıcımıza her ay 6 GB’lik tek ek web kotasını vereceğiz. tek başka e-devlet şifresi edinemeyen, yahut 15 yaşından minik olduğu amaciyla platformu kullanamayan gençlerimiz amaciyla tertemiz tek giriş ekranı geliştirdik. Sonuncusu ise, özellikle eğitimler esnasında kafanıza takılan sualleri sormanız ve tecrübelerinden istifade etmek amaciyla öğretmenlerimizle canlı oturumlar başlatıyoruz. Evet işte bunun yanında çok yakın vakitte gençlerimize hayat ile rekabetimizi güçlendirecek katma kıymetli ve ihracata dayalı imalat hedeflerimize katkı sunacak tertemiz projelerimizi yakın dönemde açıklayacağız. Ülkemizi hatri sayilir büyüklükte ve kuvvetli ülkemiz idealine kavuşturacak var olan siz gençlerimizsiniz.”

Bakan Albayrak ayrıca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ederek, bayramı kutladı.

Leave a reply