1 milyar 48 milyon TL ciro yaparak e-ticarette 2 kat büyüme gösterdi

0
272

Sabancı Holding iştiraklerinden, ülkemiz teknoloji perakendeciliğinin lider markası Teknosa, 2019 yılının nihayet çeyreğinde gösterdiği başarılı performansı 2020 yılının evvel çeyreğinde de ayni ritimde devam ettirdi. ‘Yeni Neslin Teknosa’sı mottosuyla dijitalleşme altyapısına yapılan yatırımlar ve alıcı odaklı dönüşüm, ciro, sepet büyümesi, teknosa.com ve mobil platformlarında yükselen satış grafiği ile kendisini gösterdi. tek evvelki sene aynı dönemine göre yüzde 25’lik tek büyüme gerçekleştiren Teknosa’nın evvel çeyrek cirosu ise tek milyar 48 milyon Lira oldu.

Teknosa, 2020 yılının evvel üç ayında e-ticaret kanalındaki performansıyla da dikkat çekiyor. 2020 seneninde online satışlar, tek evvelki sene aynı dönemine göre yüzde 109 büyüdü. Böylelikle online satışların hissesi Teknosa’nın bu dönemdeki toplaminda cirosunun yüzde 10,7’sine erişmiş oldu.

2020 senesi evvel çeyrek neticelerini değerlendiren Teknosa genel Müdürü Bülent Gürcan, “Dijitalleşme ve alıcı odaklı dönüşüm ile yükselen performansımızı sürdürdük. ‘Yeni Neslin Teknosa’sı vizyonuyla dijital altyapımıza mühim yatırımlar yaparak müşterilerimize her an, her yerde, diledikleri şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamak üzere çalışıyoruz. özellikle nihayet ani çok senedir üstüne eğildiğimiz veri analitiği modelleriyle müşterilerimizin gereksinim ve isteklerine göre biçim alabiliyor, onlara dahada çok kıymet sunabiliyoruz. Bunun karşılığını almak bu alandaki atılımlarımızı hızlandırmak mananında hepimizi motive ediyor” dedi.

Salgın teknolojinin sunduklarının ehemmiyetini tek sefer dahada hatırlattı

Tüm dünyayı tesiri altına alan Covid-19 (Koronavirüs) salgınının teknoloji alışverişi ihtiyaçlarına etki ettiğini belirten Bülent Gürcan, “Teknosa olarak bu dönemde en esas önceliğimiz müşterilerimiz ve çalışanlarımızın sağlığı. Bu kapsamda sürecin en başından bu yana hızlıca önlemlerimizi aldık ve mağazaları evvel kapatma kararı alan teknoloji perakendecisi olduk. 22 mart gecesi itibariyle bütün mağaza faaliyetlerimizi belli tek süre olarak durdurduktan ardindan müşterilerimize teknosa.com ve mobil platformlarımız üzerinden kesintisiz hizmet vermeye ayni ritimde devam ettik. Bugüne civarindan gerçekleştirdiğimiz dijitalleşme yatırımları hemide müşterilere sunduğumuz hizmetin devamlılığı ayni vakitte da operasyonların, süreçlerin sürdürülmesi noktasında bu tertemiz ve Yorucu koşullara hızla adapte olmamızı sağladı. Bu güç dönemde online kanallarımızdaki satış artışı, bizlere hayatlarımızda teknolojinin ne civarindan mühim tek yer kapladığını ve zaruri tek gereksinim olduğunu tek sefer dahada gösterdi. Dileğimiz bütün yeryüzünde ve ülkemizde en kısa vakitte bu salgının arkada bırakılması. bütün müşterilerimizle online kanallarımızın yanı sıra mağazalarımızda en sıhhatli şartlarda buluşmak amaciyla sabırsızlanıyoruz” dedi.

Leave a reply